نواقص گردشگری سلامت در کشور

سید محمد اکرمی گفت: گردشگری‌های تخصصی همیشه برای کشور ما جذاب بوده و زمینه‌های مناسب آن در کشور ما وجود داشته است. گردشگری سلامت، گردشگری علمی و گردشگری ورزشی از این دست موراد بوده اند که همواره موجب دغدغه و اضطراب برخی می‌شوند.

سید محمد اکرمی، رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران در گفتگو با میزان، درباره نواقص گردشگری سلامت در کشور گفت: گردشگری‌های تخصصی همیشه برای کشور ما جذاب بوده و زمینه‌های مناسب آن در کشور ما وجود داشته است. گردشگری سلامت، گردشگری علمی و گردشگری ورزشی از این دست موراد بوده اند که همواره موجب دغدغه و اضطراب برخی می‌شوند.

رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران در ادامه بیان کرد: کشور ما با قدمت بسیار طولانی اقلیم بسیار مناسب و سابقه طولانی مهاجرت پذیری آمادگی کاملی را در این جهت دارد و نکته‌ای که گاهی به اشتباه بیان می‌شود که چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است یک ضرب المثل غلط است.

گردشگری سلامت؛ ایجاد زمینه اشتغال آفرینی و ارزی آوری

اکرمی در ادامه افزود: رشد و رونق گردشگری سلامت به ارتقاء استاندارد‌های طبی کشور ما می‌انجامد وقتی تابلو‌های بیمارستان‌های ما و برگه‌های ترخیص و فرایند جذب بیمار چند زبانه باشد قائدتا ارتباط ما با بیماران خارجی بهتر خواهد شد و با فرهنگ ما بیشتر آشنا خواهند شد و زمینه اشتغال آفرینی و ارزی آوری را نیز فراهم می‌کند.

اکرمی افزود: نکنه مهم این است که در این صنعت نوپای چند بخشی نگاه نوآوری و تحویل گرایانه داشته باشیم و با وسعت دید به موضوع نگاه کنیم در این جهت بخش خصوصی به شدت می‌تواند فعال باشد و درصدی از سهم بخش دولتی هم می‌تواند به این امر اختصاص پیدا کند.

بایستی آژانس های گردشگری داخل کشوردر گردشگری سلامت ورود کنند

این کارشناس گردشگری سلامت در ادامه اظهار کرد: بایستی آژانس داخل کشور در این دانش جدید ورود و سرمایه گذاری کنند. این ورود آزانس‌های گردشگری سرمایه زیادی هم نیاز ندارد و مهم این است که این تابو جدی از ذهن آن‌ها خارج شود و به این امر ورود کنند.

اکرمی افزود: در راستای توسعه گردشگری سلامت با توجه به رشد سابقه علمی ایران و پیشرفت‌های طبی که در کشور صورت گرفته و درخشیدن پزشکان ما در کشور‌های اروپایی مثل آمریکا، استرالیا، کانادا می‌توانیم بسیار موفق باشیم.

بیشترین مسائل مراجعه گردشگران سلامت به کشور

این کارشناس گردشگری سلامت در ادامه درباره بیشترین مسائل مراجعه گردشگران سلامت به کشور گفت: در ۱۰ رشته بیماران به ایران می‌آیند موضوعاتی مثل قلب و جراحی‌های مربط به آن، پیوند اعضا، ژنتیک پزشکی، جراحی‌های زیبایی، دندان پزشکی و… از این دسته هستند.

وی در ادامه افزود: با برخی از بیمارستان‌ها در زمینه پذیرش گردشگر خارجی قرارداد بسته ایم. نگاه حلقه وصل و کار گروهی در این جهت بسیار موثر است و موسساتی که دانش خود را در بحث مارکتینگ سلامت ارتقا دادند در این امر موفق بودند و در حال درخشیدن هستند و هر روز به تعداد بیماران آن‌ها افزوده می‌شود.

اکرمی بیان کرد: با ورود وزارت بهداشت، سازمان میراث فرهنگی، وزارت امور خارجه، نظام پزشکی و اتاق بازرگانی و هلال احمر می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد ومهم این است که ارکان‌هایی که در این جهت کار می‌کنند نگاه بخشی نداشته باشند و به این موضوع نگاه فرابخشی داشته باشند.

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

Leave a Comment