عدم حمایت مسئولان، گردشگران سلامت را راهی ترکیه کرد!

یک فعال حوزه گردشگری سلامت با اشاره به آنکه مدتی است درصدد جذب گردشگران درمانی از کشورهای آسیای میانه برآمده، از عدم همکاری و استقبال مسئولان استان‌های شمالی کشور برای توسعه این حوزه از گردشگری خبر داد.

 ارزانی حوزه درمان در ایران از یکسو و کاهش قیمت تمام شده سفر به ایران از دیگر سو سبب شده تا ایران به عنوان یکی از مقاصد گردشگری سلامت در منطقه مطرح شود. اما مسئولان تا چه اندازه در رونق این حوزه،‌ بخش خصوصی را همراهی می‌‌کنند؟

این فعال حوزه گردشگری سلامت با اشاره به آنکه صنعت گردشگری یک صنعت درآمدزاست، اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از مسئولان ما از این مهم غافل هستند. گردشگران زیادی از باکو،‌ ارمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان با توجه به آنکه ارزش پول ایران کاهش یافته و هزینه‌های سفر و درمان برایشان به‌صرفه شده،‌ ترجیح می‌دهند درمان‌های خود را در ایران انجام دهند. اما هیچگونه مساعدتی از سوی مسئولان ایران انجام نمی‌شود.

وقتی می‌بینیم استقبال انجام نمی‌شود به دنبال مقصد دیگری برآمدیم و اکنون به سمت ترکیه گرایش یافته‌ایم. مسئولان استانی دائم دم از اشتغالزایی می‌زنند اما کاری برای تحقق آن انجام نمی‌دهند. هر توریست به اندازه ۱۵ بشکه نفت برای کشور ارزآوری دارد اما مسئولان پیگیر توسعه گردشگری نیستند. فعالان حوزه گردشگری را مورد بی‌مهری قرار می‌دهند. بهتر است مسئولان از شعار دادن دست بردارند و عملگرا شوند. گردشگری می‌تواند اشتغالزا باشد و باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: ایلنا

مطالب مرتبط

Leave a Comment