۲۰ تیر آغاز بزرگترین جشنواره تابستانی کشور در کیش

نشست خبری بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش با حضور مجید ملا نوروزی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، پور سینا رئیس روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، محسن قریب مدیرعامل موسسه جشنواره‌ها و مناسبت‌های کیش، رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش، مسیح‌الله صفا مدیرعامل جامعه هتلداران و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

مدیرعامل موسسه جشنواره‌ها و مناسبت‌های کیش به تشریح جزئیات برگزاری جشنواره پرداخت و با عنوان اینکه جشنواره تابستانی کیش در حال حاضر ۲ دهه است که در این جزیره برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره تابستانی یکی از معتبرترین جشنواره‌های کشور است که امسال بیست و دومین دوره آن برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری جشنواره را ایجاد توسعه گردشگری در ایام غیر بار گردشگر و رونق اقتصادی در کیش عنوان کرد و افزود: جشنواره تابستانی امسال از روز پنجشنبه ۲۰ تیر مقارن با ولادت امام رضا (ع) آغاز می‌شود، و به‌ مدت ۵۰ روز تا هشت شهریور ادامه خواهد داشت.

قریب اظهار داشت: مراسم افتتاحیه بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش در سالن همایش‌های خلیج فارس با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دیگر مسؤولان محلی و کشوری برگزار می‌شود.

مدیرعامل موسسه جشنواره‌های کیش، تفریح، تخفیف و جوایز را سه شاخصه اصلی جشنواره تابستانی عنوان کرد و افزود: در طول برگزاری جشنواره دو عید بزرگ قرار دارد که در نظر داریم با شکوه هرچه بیشتر آن را برگزار کنیم.

وی افزود: جُنگ‌های شبانه هر شب از ساعت ۲۳ الی ۲۰ دقیقه بامداد در محل تالار شهر کیش برگزار می‌شود که این جُنگ‌ها جدای از دیگر جنگ‌های شبانه کیش است که در نقاط مختلف برگزار می‌شود.

قریب گفت: برنامه استقبال از گردشگران در فرودگاه از ساعت ۱۱ صبح الی ۲۲ شب بر پا خواهد شد، همچنین گروه‌های مختلف فرهنگی و هنری در طول مدت برگزاری جشنواره در سطح جزیره کارهای خود را به اجرا خواهند گذاشت، به‌دلیل گرمای هوا سعی بر این شده که این گروه‌ها برنامه‌های خود را در مکان‌های سرپوشیده انجام دهند.

وی ادامه داد: نور افشانی یکی از جذابیت‌های خوب شب‌های جشنواره است که هر شب ساعت ۲۲ در اسکله تفریحی آن‌را خواهیم داشت، در هر هفته نیز به‌طور میانگین دو کنسرت برگزار خواهد شد که برای هفته‌هایی که مناسبتی در آن قرار دارد تعداد آن بیشتر خواهد شد.

مدیرعامل موسسه جشنواره‌های کیش در ادامه به جاذبه خرید از بازارهای کیش نیز در طول جشنواره اشاره کرد و گفت: سعی بر این است که به خریداران از بازارها علاوه بر جوایز نقدی و غیر نقدی، هر هفته یک دستگاه خودروی ۲۰۶ به قید قرعه به برندگان جشنواره اهدا شود، که برندگان این جوایز در جُنگ‌هایی که آخر شب برگزار می‌شود مشخص خواهند شد.

وی در پایان با ذکر اینکه از تمامی ایده‌های نو و خلاقانه برای برگزاری جشنواره‌های کیش استقبال می‌کنیم، عنوان کرد: از کلیه صنوف کیش که عضو ستاد برگزاری جشنواره‌های کیش هستند تشکر می‌کنیم.

منبع: مهر

مطالب مرتبط

Leave a Comment