راه‌اندازی تورهای ترکیبی ایران و ترکیه

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس گفت: با توجه به این که با عوارض سنگین خروج از کشور مواجه هستیم نیاز است برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری داخلی باید تورهای ترکیبی ایران و ترکیه را راه‌اندازی کنیم.

شکور پورحسین شقلان در اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که با عوارض سنگین خروج از کشور مواجه هستیم نیاز است برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری داخلی باید تورهای ترکیبی را راه‌اندازی کنیم که این مسئله در توسعه صنعت گردشگری نیز می‌تواند نقش شایانی ایفا کند.

وی با اشاره به این که توسعه گردشگری در کشورمان با موانع متعددی مواجه است، افزود: باید نسبت به ایجاد بسترهای لازم برای حضور گردشگر خارجی در کشور ما اقدامات لازم و اساسی انجام شود که در این زمینه انجام سرمایه‌گذاری‌های لازم در مناطق گردشگر پذیر و حمایت دولت از بخش خصوصی اولویت اساسی است.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی با توجه به محدودیت بودجه دولتی نیز باید مورد توجه واقع شود و اهمیت به گردشگری را در اولویت کاری قرار دهیم چرا که گردشگری در کشورهایی همانند ترکیه از درامد نفت ایران نیز بیشتر است.

پورحسین تصریح کرد: در شرایط تحریمی نباید نسبت به بحث گردشگری مغفول باشیم و باید از این ظرفیت استفاده ویژه ببریم که در این زمینه استفاده از تورهای ترکیبی ایران و ترکیه راهکاری مناسب برای بهره گیری از ظرفیت گردشگری داخلی است و می‌تواند یک ایده پربازده باشد.

وی بیان کرد: اهمیت به موضوع مجهزسازی مراکز اقامتی و اسکان گردشگران نیز بسیار حائز اهمیت است و باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم و اساسی توسط مسئولان و متولیان مربوطه انجام شود تا به خروجی مورد انتظار در این زمینه دست یابیم که این موضوع بسیار مهم حائز اهمیت است.

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

Leave a Comment