راه‌اندازی خط پروازی فرودگاه پارس آباد – تبریز

به دنبال توسعه رونق گردشگری و افزایش سرمایه‌گذار در شهرستان پارس آباد و انجام مطالعات اساسی و ورود سرمایه‌گذاران در عرصه سرمایه‌گذاری و حوزه گردشگری، فرماندار شهرستان پارس آباد از احتمال برقراری خط پروازی پارس آباد تبریز خبر داد.

فرماندار پارس آباد از پیگیری‌ها برای برقراری پروازهای پارس آباد مغان به مقصد تبریز خبرداد و گفت پس از تحقق این امر روزانه امکان پرواز به فرودگاه بین‌المللی تبریز فراهم شده و تاثیر بزرگی در حمل نقل هوایی شمال ایران و جذب گردشگر از کشور‌های همسایه و زمینه سازی برای توسعه حمل بار هوایی و ورود به بازارهای داخلی و جهانی را بر عهده خواهد داشت.

علایی گفت: شهرستان پارس آباد یک منطقه بکر با ظرفیت‌های بی نظیر گردشگری و توریستی و سرمایه‌گذاری است که می‌تواند موجب تحرک چرخ‌های اقتصادی و اشتغالزایی استان و حتی شمالغرب کشور شود.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان پارس آباد ایجاد خط پروازی تبریز – پارس آباد را یک ضرورت اساسی در تسریع روند سرمایه گذاری و گردشگری دانست و گفت: به دلیل نبود یک مسیر مناسب ترابری در حمل و نقل و ترانزیت کالا و محصولات تولیدی منطقه به نقاط مختلف کشور و بلاتکلیفی راه آهن اردبیل – پارس آباد، برقرار خط پروازی تبریز – پارس آباد، می‌تواند کمک شایانی به تسهیل و تسریع حمل و نقل و ترانزیت منطقه نماید.

وی از انجام مذاکرات جدی با تعدادی از سرمایه‌گذاران در راستای حمایت و چارتر پرواز تبریز – پارس اباد خبر داد و گفت: توافقات لازم برای تامین منابع این پرواز انجام شده است و به زودی مذاکرات اساسی با شرکت هواپیمایی نیز شروع خواهد شد.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

Leave a Comment