تجهیز بزرگترین مرکز اطلاع رسانی گردشگری ژئوپارک طبس

در جلسه هیئت امنای ژئوپارک طبس مصوب شد: ساختمان مرکز جامع اطلاع رسانی گردشگری (ویزیتور سنتر) ژئوپارک طبس در عمارت باغ گلشن طبس تجهیز و به بهره‌برداری رسد.

جلسه هیئت امنای ژئوپارک طبس پیش از ظهر امروز با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه، مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده، مدیر ژئوپارک طبس و کارشناس مسئول ژئوپارک طبس برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در این جلسه ضمن ابراز رضایت از اقدامات صورت گرفته و سرعت پروژه‌های ژئوپارک طبس اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال ۹۶ ژئوپارک طبس در بخش ژئوپارک‌های ملی شناخته شده است امیدوارم براساس برنامه‌ریزی انجام شده بزودی شاهد ثبت جهانی ژئوپارک طبس نیز باشیم.

سیدمهدی طلایی‌مقدم افزود: برای دست یافتن به این مهم همه باید کمک و همراهی کنند و از طرفی با جهانی شدن ژئوپارک نه تنها مردم شهرستان و استان بلکه شرکت‌هایی که همراهی کردند نیز از مواهب آن بهره‌مند می‌شوند.

مدیر ژئوپارک طبس نیز قدردانی از حمایت‌های فرماندار ویژه شهرستان، مدیر عامل شرکت زغال سنگ پروده و مدیر مجتمع معادن زغال سنگ طبس گفت: هدف اصلی از تجهیز و بهره‌برداری از مرکز اطلاع رسانی گردشگری (ویزیتور سنتر) ژئوپارک طبس ایجاد مرکزی دو زبانه و هوشمند جهت اطلاع رسانی به گردشگران و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است.

وصال یحیی شیبانی این مرکز را یکی از بزرگترین مراکز اطلاع رسانی در سطح استان دانست و بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با همت همه فعالین حوزه گردشگری الگویی برای سایر شهرستان‌ها و استان‌ها باشیم و از این ساختمان می‌توان برای برگزاری نمایشگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی، جلسات و دیگر رویدادهای مربوطه استفاده کرد.

وی تصریح کرد: در زمینه زیرساخت‌های لازم برای بهره‌برداری از ژئوسایت‌های منطقه پیکوه و کال جنی اقدامات خوبی توسط بخش خصوصی با همکاری این ژئوپارک صورت گرفته که در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری آن خواهیم بود.

ویزیتور سنتر ژئوپارک طبس با حمایت معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و پشتیبانی مالی شرکت زغال سنگ پروده و مجتمع معادن زغال سنگ طبس در عمارت باغ گلشن تجهیز و به بهره‌برداری می‌رسد.

چندی پیش نیز موزه میراث زمین طبس نیز توسط ژئوپارک طبس و حمایت‌های صورت گرفته به عنوان مجموعه‌ای کامل و ارزشمند از مواد معدنی، کانی‌ها، فسیل‌ها و تصاویر ژئوتوریسم شهرستان، تجهیز و به بهره‌برداری رسیده است که مورد استقبال شهروندان و گردشگرانی که به شهرستان عزیمت می‌کنند قرار گرفته است.

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

Leave a Comment