ورود مالزی به گردشگری زیبایی!

«مای بیوتی» به عنوان پروژه دولتی وزارت گردشگری مالزی قصد دارد به عنوان برند سال ۲۰۱۹ گردشگری مالزی، در صدد جذب گردشگرانی برآید که در پی کشف راه‌هایی برای جوانی و زیبایی هستند.

دانگ وانگ کنگ (نماینده وزارت گردشگری، فرهنگ و هنر مالزی و همچنین نماینده دولت مالزی در پژوه توسعه گردشگری زیبایی) با اشاره به اینکه مالزی جزء ۵ مقصد برتر جهانی است، گفت: آمار نشان می‌دهد که در حال حاضر مالزی بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر دارد و می‌خواهد این رقم رابرای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ۶ میلیون نفر ارتقا دهد که بخشی از این گردشگران در راستای گردشگری زیبایی و تندرستی خواهند بود.

به گفته او، «مای بیوتی» به عنوان پروژه دولتی وزارت توریسم مالزی این اطمینان را به توریست‌ها می‌دهد که بیایند و اعتماد کنند چرا که این پروژه زیر مجموعه یک سازمان دولتی در مالزی است و این در حقیقت یک مهر تایید برانجام این فعالیت است. به نوعی هیچ کس نمی‌تواند سر دیگری کلاه بگذارد و خدمات نامناسب ارائه دهد.

دانگ وانگ کنگ با تاکید برآنکه، مالزی در صدد آن است که این پژوه را در کل خاورمیانه معرفی کند تصریح کرد: در ایران نیز یکی از آژانس‌ها به عنوان نماینده مالزی در صدد جذب گردشگران بر خواهد آمد. مالزی  کشور پیشرفته‌ای در زمینه جوانسازی است و با امکانات و تسهیلاتی که داریم می‌توانیم گردشگران زیادی را برای این امر جذب کنیم.

قائم مقام وازت گردشگری مالزی درباره قیمت پکیج‌ها گفت: قیمت پکیج‌ها و محصولات در این صنعت بسیار متفاوت است. ما نمی‌دانیم کدام یک از این محصولات می‌تواند با نرخ‌هایی که در ایران وجود دارد رقابت کند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که در این حوزه اصلا قیمت مهم نیست بلکه یک فرد برای زیباتر شدن، خود را به کسی می‌سپارد و توقع دارد بهترین خدمات را دریافت کند؛ بنابراین در این میان بحث پول مطرح نیست. گردشگری تندرستی و بیوتی، منحصربه یک فرد نیست و جهانی است و ما تلاش می‌کنیم که این صنعت جدید را به خصوص در ایران. تبلیغ و معرفی کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا قصد دارند که به مقوله گردشگری سلامت و درمانی هم وارد شوند گفت: توریسم سلامت در واقع شامل ۲ شاخه توریسم زیبایی و درمانی می‌شود. شاخه درمانی که به بیماری‌ها ارتباط پیدا می‌کند همانند جراحی قلب، چشم، زانو و… است و مالزی در سال آینده میلادی قصد ندارد در این زمینه وارد شود. قصد داریم در حوزه جراحی‌هایی زیبایی ورود کنیم .

به گفته نماینده بیوتی مالزی در ایران، قرار است این برنامه ایرانیزه  شود و این طرح سال آینده در ایران راه اندازی شود. چنانکه در کنار مای بیوتی مالزی، مای بیوتی ایران نیز راه اندازی می‌شود و همان گواهینامه با همکاری وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری  ایران راه اندازی می‌شود. چرا که این شرکت و پژوه بین‌المللی است و در سنگاپور، چین و ویتنام گردشگری بیوتی طراحی شده است.

ایران باوجود آنکه از جمله کشورهای شناخته شده در زمینه گردشگری سلامت به خصوص جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود، اما به دلیل ضعف‌هایی مانند «نداشتن ضمانت بین‌المللی در بخش گردشگری سلامت»، «مورد تایید نبودن مراکز درمانی از سوی بیمه‌های بین‌المللی» و «ضعف در تبلیغات و معرفی کشور به جهان در این حوزه» نتوانسته جایگاه لازم را در مجامع بین‌المللی به دست آورد. این اتفاق درحالی ایران را در بخش گردشگری سلامت به عقب رانده که مالزی پیشتازانه در بخش گردشگری سلامت و همین‌طور زیبایی در تلاش است تا کشور خود را با این عنوان به گردشگران جهانی معرفی کند؛ موضوعی که البته می‌تواند با همکاری متقابل میان ایران و مالزی به یک فرصت تبدیل شود تا ایران از تجریبات این کشور برای توسعه گردشگری سلامت و زیبایی خود بهره ببرد. حالا این اشتراک‌گذاری تجارب با استقبال مالزی همراه شده و روز گذشته در نشست معرفی برند ۲۰۱۹ مالزی در راستای توسعه گردشگری زیبایی و تندرستی تفاهم‌نامه‌ای بین قائم مقام وزیر گردشگری، فرهنگ و هنر مالزی با یکی از هلدینگ‌های گردشگری ایران در سفارت مالزی به امضا رسید.

منبع: خبرگزاری ایلنا

مطالب مرتبط

Leave a Comment