افتتاح سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در خراسان جنوبی با حضور ۲۸ استان

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از افتتاح سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در استان خبر داد و گفت: در این نمایشگاه ۱۱۰ غرفه با حضور ۲۸ استان کشور تا ۱۶ آذرماه به روی علاقه‌مندان دایر است.

حسین عباس‌ زاده در حاشیه افتتاحیه سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار داشت: این نمایشگاه با حضور ۲۸ استان در ۱۱۰ غرفه افتتاح شد.

وی با بیان اینکه ۶۵ غرفه از استان‌های دیگر و ۴۵ غرفه مخصوص هنرمندان استان خراسان جنوبی است گفت: این نمایشگاه نسبت به سال‌های قبل از نظر توسعه کمی و کیفی رشد خوبی داشته است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندی‌های هنرمندان، توسعه صنایع دستی و آشنایی مردم و هنرمندان با تولیدات صنایع دستی برپا شده و تا ۱۶ آذر ماه بر روی علاقه‌مندان باز است.

عباس‌ زاده افزود: غرفه‌ها و اسکان را به صورت رایگان در اختیار هنرمندان قرار دادیم و امیدواریم با توجه به اعتباراتی که در حوزه نمایشگاه داریم بتوانیم حمایت‌های لازم از صنایع دستی استان داشته باشیم چون با حمایت از صنایع دستی زمینه اشتغال ایجاد می‌شود و هنرمندان با برندها و تولیدات جدید دیگر استانها آشنا می‌شوند.

وی بیان کرد: امسال غرفه توبافی روستای خراشاد در نمایشگاه ملی حضور دارد و به هنرمندان حاضر در نمایشگاه تاکید شده است تولیدات خود را با تخفیف عرضه کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

Leave a Comment