جذب توریست‌های فرانسوی از پاراگلایدر سواری بر روی تپه اردشیر یزد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به ظرفیت ارزشمند ولی مغفول مانده‌ی گردشگری ورزشی، گفت: تپه‌ و ماهورها، کویرها و کوهستان‌های یزد محیطی طبیعی و کاربردی برای انواع رشته‌های ورزشی مانند سافاری، اسکی روی شن، کوهنوردی و دیگر رشته‌های مناسب اقلیم این استان است.

«سید مصطفی فاطمی» ، در مورد این ظرفیت ارزشمند حوزه‌ی گردشگری استان، اظهار کرد: یزد دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های طبیعی زیادی است که قابلیت استفاده در رشته‌های مختلف ورزشی را دارد اما این مسئله هنوز به طور جدی مورد توجه قرار نگرفته است .

وی یکی از راهکارهای اقتصادی کردن جاذبه‌های طبیعی و استفاده از آن‌ها در صنعت گردشگری را احیا و رونق گردشگری ورزشی عنوان کرد و افزود: تپه و ماهورها، کویرها و کوهستان‌های یزد، محیطی طبیعی و کاربردی برای انواع رشته‌های ورزشی مانند سافاری، اسکی روی شن، کوهنوردی و دیگر رشته‌های ورزشی متناسب با این اقلیم‌هاست.

این مسئول از جمله این جاذبه‌های بسیار مهم در استان را «تپه اردشیر» نام برد و گفت: تپه‌ی اردشیر قابلیت بالایی برای پروازهای آموزشی با پاراگلایدر دارد به طوری که تنها در سال گذشته، دو هزار مورد پرواز از سکوی این تپه انجام شده است.

وی افزود: ظرفیت بی‌نظیر این تپه به گونه‌ای است که فرانسوی‌هایی که از این محل برای پرواز بازدید داشته‌اند، با مشاهده موقعیت این تپه، آن را در دنیا بی‌نظیر عنوان کرده‌اند .

فاطمی با تاکید بر این که شناساندن این اماکن و توجه جدی به آن‌ها می‌تواند رونق گردشگری استان را به دنبال داشته باشد، گفت: نگرانی موجود در مورد کمبود گردشگر شهر جهانی یزد به ویژه در شش ماهه دوم سال نیازمند احیا و رونق شاخه‌های دیگر گردشگری است و گردشگری ورزشی یکی از این شاخه‌هاست که قابلیت درآمدزایی و جذب گردشگر را دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

Leave a Comment