رانلف فینس/ نویسنده و جهانگرد انگلیسی

این بار در مشاهیر گردشگری با رانلف فینس، نویسنده و جهانگرد انگلیسی آشنا خواهیم شد.

دلیل شهرت
وی در طول زندگی خود دست به ماجراجویی های بسیار خطرناکی زده و در کتاب گینس به عنوان بزرگترین جهانگرد عصر معاصر شناخته می شود. رانلف در طول زندگی خود به قاره های مختلف سفر کرده و ۳ سفر اکتشافی بزرگ و بلند مدت داشته است.

او به قطب جنوب و قطب شمال نیز سفر کرده و سفر قطب شمال وی بدون همراه و کمک دیگران بوده که بر اثر یخ زدگی و سرما در این سفر در سال ۲۰۰۰ بخش های از انگشتان دست چپ خود را از دست داده است.

فتح قله اورست در سن ۶۵ سالگی را نیز به کارنامه افتخارات رانلف اضافه کنید. همچنین او در کارهای خیریه نیز بسیار فعال می باشد.

سال ۲۰۰۳ وی دچار سکته قلبی می شود و سه روز نیز در کما باقی می ماند اما کمتر از ۴ ماه پس از این اتفاق در مسابقه دوی مارتونی ۷ روزه در ۷ قاره شرکت می کند!

تولد
رانلف روز ۷ مارچ سال ۱۹۴۴ میلادی ویندسور انگلستان چشم به جهان گشود.

زندگی
پدر رانلف در همان دورانی کودکی وی درگذشت و پس از جنگ او با همراه مادر و خانواده اش به آفریقای جنوبی مهاجرت کردند. چندین سال بعد پس از بازگشت به انگستان رانلف وارد مدرسه نظامی شد.

وی پس از فارغ التحصیلی در مدرسه نظامی به عضویت هنگ سلطنتی اسکاتلند درآمد همان جایی که پدرش نیز خدمت کرده بود. وی پس از مشکلات ایجاد شده در ارتش از خدمت معاف شد و وارد دنیای جهانگردی و ماجراجویی خود شد.

در حال حاضر
رانلف ماجراجویی را هرگز کنار نگذاشته اما به دلیل بالا فتن سن انجام کارهای خطرناکی که در گذشته انجام داده است کمی دور از ذهن است و اکنون به نویسندگی می پردازد و در چند سال گذشته چندین کتاب از وی به چاپ رسیده است.

مطالب مرتبط

Leave a Comment